• درباره هنرمند
 • برترین های هنرمند
 • آلبوم
 • Mehrnoosh Zolfaghari

 • تک آهنگ
 • هنرمندان مشابه
 • دنبال کردن هنرمند
 • Mehrnoosh Zolfaghari - مهرنوش ذوالفقاری متولد سال 1370 در شهر اصفهان است. وی موسیقی را با تحصیل درهنرستان موسیقی دختران تهران آغاز نموده است و در رشته نوازندگی موسیقی ایرانی با کسب رتبه اول از دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه تهران در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده است. این هنرمند سنتور را نزد اساتیدی چون حسین پرنیا، پشنگ کامکار، سوسن اصلانی (دهلوی)، علی بهرامی فرد، مجید کیانی، سیامک آقایی و اردوان کامکار آموخته و آهنگسازی و موسیقی دستگاهی ایرانی را زیر نظر اساتیدی همچون داریوش طلایی، مجید کیانی، شاهین فرهت، علیرضا مشایخی، امیرمهیار تفرشی پور، کیاوش صاحب نسق، امیر بکان، مینا افتاده، ساسان فاطمی و هومان اسعدی فرا گرفته است. از فعالیت های هنری اوی می توان به هم کاری در آلبوم های “رباعی عشق” بعنوان نوازنده سنتور، به آهنگسازی مزدا انصاری. ، “همنواز” بعنوان نوازنده سنتور، مجموعه قطعاتی برای همنوازی ساز نی و سازهای کلاسیک ایرانی (آلبوم و کتاب) به همت سیامک جهانگیری (انتشارات ماهور). ، “آبگون” بعنوان نوازنده ساز هنگدرام و کلارینت به نوازندگی سیامک جهانگیری (انتشارات خانه خرد)  و “مرثیه ی واج ها”  بعنوان همخوان. آلبومی در ژانر موسیقی الکترونیک به اهنگسازی احسان صبوحی (انتشارات ماهور) اشاره کرد.

  هم چنین در همکاری با گروه های موسیقی متعدد بعنوان نوازنده سنتور از جمله : گروه موسیقی کردی “هه و یار” به خوانندگی بیژن کامکار و سرپرستی مهیار طریحی. ، گروهی از موزیسین های فرانسوی برای اجرای اپرا با همراهی: توماس تاکت بعنوان نوازنده پیانو، لیا راکرز، آن سلین هربرتی و ژان فرتاند ستی بعنوان خوانندگان این اپرا در سفارت بلژیک. ، همکاری با ارکستر فیلارمونیک سونات به رهبری محسن بافنده. تنظیم و ارکستراسیون قطعات: محمدرضا درویشی. ، سولیست (تکنواز) “کنسرتینو برای سنتور و ارکستر”، اثر حسین دهلوی و فرامرز پایور با همکاری ارکستر ملی دانشگاه تهران به رهبری مهرداد پاکباز. ، ارکستر موسیقی “موج نو” به آهنگسازی علی قمصری، خوانندگی محمد معتمدی و رهبری پویا سرایی. ،  گروه کردی بانوان “ویان”. ، گروه کوبه ای “ناییریکا” به رهبری مینو رضایی بعنوان نوازنده دف.

  و از دیگر سوابق اجرایی : داوری ارکستر ملی نوجوانان و جوانان با همکاری موسسه ی فرهنگی – هنری “هنر نوین”. ، اجرا در آیین بزرگداشت استاد فرامرز پایور بعنوان سومین نسل از پیروان مکتب ایشان. ، اجرا در فستیوال فرهنگ و هنر ایران در کشور تایلند. ، همکاری با پروفسور یوآخیم هاینتس در کارگاه موسیقی الکترونیک در دانشگاه تهران و دریافت گواهی از ایشان. ،  اجرا در سازمان ایرانی و مجامع بین المللی بعنوان سرپرست و نوازنده سنتور. ، همکاری با اولریکه براند (استاد دانشگاه برلین) در کارگاه بداهه نوازی. ، همکاری در سریال “مختارنامه” بعنوان نوازنده دف (گروه کوبه ای ناییریکا). و همکاری با موسسات فرهنگی – هنری نظیر آکادمی ریتم صلح، مدرسه ی موسیقی رنگاهنگ و موسسه ی ریشه در خاک بعنوان مدرس سنتور بخش دیگری از کارنامه ی هنری این هنرمند جوان را تشکیل می دهند.

   

   

 • Roaring Waves